logo
photo
068 523-99-42, 068 523-99-45
ЦІЛОДОБОВО




Обставини смертіПорядок дій

Людина померла вдома (по місцю проживання)

До приїзду швидкої допомоги та поліції не змінюйте положення померлої людини і оточуючих її предметів.

  1. Необхідно викликати медиків (вдень - дільничного лікаря, вночі - карету швидкої допомоги) і отримати від них довідку про констатацію смерті.
  2. Викликати поліцію і отримати від них протокол огляду трупа. За необхідності поліцейські випишуть направлення на судово-медичний розтин.

Наступним кроком є отримання медичного свідоцтва про смерть:

  • у випадку, якщо смерть трапилася вдень, необхідно звернутися в поліклініку з амбулаторною карткою померлого, історією хвороби, паспортом померлого і паспортом заявника. В поліклініці можуть відправити померлого на патологоанатомічний розтин в морг. В такому випадку необхідно викликати спеціальну машину для перевезення трупів, а медичне свідоцтво про смерть буде оформлено в морзі;
  • у випадку, якщо смерть трапилася вночі, необхідно викликати ритуальну службу для транспортування трупа (в цьому допоможуть медики). Співробітники служби заберуть у Вас бланк констатації смерті, протокол огляду трупа, направлення на судово-медичний розтин і видадуть Вам бланк направлення в поліклініку. У морзі, взявши з собою паспорта, Ви можете оформити медичне свідоцтво про смерть.

Родичі можуть відмовитися від розтину, якщо людина померла вдома, а мед. працівники та правоохоронні органи не зафіксували ознак насильницької смерті. Для цього необхідно написати заяву на відмову від розтину і надати її в морг

.

Людина померла поза місцем проживання (в гостях, на дачі тощо) або в громадському місці

  1. Необхідно викликати швидку допомогу, поліцію і отримати від них довідку про констатацію смерті, протокол огляду трупа і направлення померлого на судово-медичний розтин.
  2. Потрібно викликати службу для транспортування померлого в морг. Довідка про констатацію смерті, протокол огляду трупа і направлення на розтин передаються співробітникам служби.
  3. Тіло буде направлене в судово-медичний морг. Для оформлення медичного свідоцтва про смерть Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.

Людина померла в лікарні

У більшості випадків померлого направляють в морг лікарні, повідомляючи про смерть родичів.

Саме в морзі відбувається оформлення медичного свідоцтва про смерть та довідки про причину смерті. Для його оформлення Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.

Людина померла насильницькою смертю

  1. Тіло і речові докази направляють в судово-медичний морг представники органів дізнання або прокуратури. Разом з трупом має бути скерована постанова про проведення експертизи (або інший супровідний документ).
  2. У морзі оформляють медичне свідоцтво про смерть. Для його оформлення Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.
  3. Співробітники поліції проводять перевірку, при необхідності порушують кримінальну справу. Після цього Вам буде видано дозвіл на поховання покійного.


Щоб забрати померлого з моргу і організувати похорон, потрібно гербове свідоцтво про смерть. Для його отримання необхідно звернутися в ДРАЦС (м.Рівне, вул.Енергетиків, 33, кладовище "Нове") з паспортом померлого, паспортом заявника, медичним свідоцтвом про смерть і довідкою про причину смерті. Паспорт померлого при цьому вилучається.

Одночасно зі свідоцтвом про смерть видається виписка з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. У виконавчих органах сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад замість цієї виписки видається довідка про проведення поховання.


Щоб отримати дозвіл на видачу тіла, Вам необхідно взяти свідоцтво про смерть та довідку про причину смерті, копію паспорта померлого, копію паспорта заявника, відправитися в прокуратуру за місцем прописки покійного і написати заяву для дозволу на видачу тіла покійного.

Далі з дозволом на видачу тіла, гербовим свідоцтвом про смерть і його копією необхідно йти в морг і забирати тіло. Померлі видаються для поховання тільки в труні (або відповідно до національних звичаїв), омитими і одягненими.


Вам необхідно з гербовим свідоцтвом про смерть, довідкою про причину смерті і паспортом заявника звернутися до ритуальної служби (м.Рівне, вул.Курчатова, 24 або м.Рівне, вул.Енергетиків, 33, кладовище "Нове") і укласти договір-замовлення на організацію та проведення поховання.

Ритуальні послуги надаються за плату згідно з договором, крім випадків, передбачених законом. Земля для поховання надається безоплатно.


Допомога на поховання виплачується з різних джерел:

  • Для застрахованих осіб - за основним місцем роботи;
  • Для безробітних - виплачується в центрі зайнятості за місцем реєстрації безробітного;
  • Для пенсіонерів - необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання пенсіонера (незалежно від того - перебував він у трудових відносинах на момент настання смерті чи ні);
  • Для осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві - допомога виплачується Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
  • Для осіб, які не досягли пенсійного віку на момент смерті (які не працювали, не вчилися, не служили, не були зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні) - допомога виплачується місцевими органами влади за останнім місцем проживання померлого.

Допомога виплачується на основі:

  • Заяви про виплату допомоги на поховання;
  • Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть;
  • Паспорта заявника;
  • Документа, що підтверджує здійснення поховання.


Для установки надгробків, вирішення питань з підпоховання та інших дій, пов'язаних з місцем поховання, знадобиться свідоцтво про поховання.

Щоб отримати свідоцтво про поховання, Вам необхідно з гербовим свідоцтвом про смерть і договором-замовлення звернутися в комунальне підприємство "Спецкомбінат - ритуальна служба" (м.Рівне, вул.Енергетиків, 33, кладовище "Нове") протягом 3-х діб після похорону.


Померлу людину потрібно зняти з реєстрації місця проживання. Для того, щоб це зробити, а також отримати довідку про склад сім'ї, необхідно звернутися в ЦНАП.

Далі з довідкою про склад сім'ї необхідно відвідати всі комунальні підприємства, для внесення зміни в кількість проживаючих. Обслуговуючі підприємства повинні оновити інформацію про кількість проживаючих і при необхідності внести зміни в щомісячні розрахунки за комунальні послуги.